Fantastický otvárač sezóny!

ŠAMPIÓNY BUDÚCEHO GENKU (BEL), MÁJ 2021 – 1. KOLO

Sezóna 2021 sa otvorila v Genku s obrovskými poľami v kategóriách OK Junior a OK.Všetky dnešné hviezdy motokár ukázali svoju prítomnosť na belgickej dráhe a poskytli pohľad na možných budúcich šampiónov motokár a mimo nej!Bolo to podujatie najvyššej úrovne, ktoré sa konalo na trati Genk, ktorá sa nachádza v regióne Limburg v Belgicku.Boli tam všetky špičkové tímy a výrobcovia, aby súťažili o popredné miesta s najlepšími talentmi v dnešnom motokáre.Napriek občasným hrozbám zo zamračenej oblohy dážď nikdy neprišiel až na pár kvapiek, takže počas celého podujatia zostala konzistentná suchá trať.Po troch náročných pretekacích dňoch šachovnicová vlajka našla úradujúceho majstra sveta Freddieho Slatera, víťaza v OK Junior a nádejného Rafaela Camaru v kategórii OK.

Hore, kompaktná čata pripravená na štart OK Junior pod vedením Freddieho Slatera (127) sprevádzaná Alexom Powellom (26) po vyčerpávajúcich kvalifikačných rozjazdách, aby sa znížilo 90 účastníkov na 36 finalistov.Vpravo pódium pretekov OK Senior s Rafaelom Camarom na najvyššom stupni;štartoval z druhého radu finále, ale už v prvom kole sa ujal vedenia a udržal si ho až do konca 20 kôl.Pripojí sa k nemu Joseph Turney, ktorý dokáže držať krok s vodcami, aby potom získal čestné miesto na Tuukka Taponen.
Obrázky The RaceBox / LRN Photo / RGMMC – FG

Po neistote na začiatku súťažnej sezóny v dôsledku pandémie sa v Genku konečne začína druhý ročník majstrovstiev budúcnosti.Šampionát predchádza pretekom Fia Karting European Championship, aby dali jazdcom a tímom možnosť otestovať si svoje vozidlá a trať, ale ktorý sa sám osebe snaží stať sa šampionátom tým, že účastníkom ponúkne jedinečný a inovatívny formát.

OK JUNIOR

V 3 skupinách OK Junior prekvapil Julius Dinesen (KSM Racing Team) ako prvý na čele časových výkazov pred Alexom Powellom (KR Motorsport) a Harley Keeble (Tony Kart Racing Team).Matteo De Palo (KR Motorsport) sa dostal na čelo druhej skupiny pred Williamom Macintyre (BirelArt Racing) a Keanom Nakamurom Bertom (Forza Racing), ale nedokázal sa zlepšiť na lídra prvej skupiny a skončil tesne za ním na treťom, šiestom a deviatom mieste. .Kiano Blum (TB Racing Team) v tretej skupine zaujal skvelým časom na pole pred Lucasom Fluxom (Kidix SRL) a Sonnym Smithom (Forza Racing), pričom zlepšil celkový čas o 4 stotiny sekundy a získal celkové pole position. Macintyre, De palo, Keeble, Smith, Fluxa, Al Dhaheri (Parolin Motorsport), Blum, Nakamura-Berta a Dinesen dosiahli víťazstvá vo veľmi náročných kvalifikačných rozjazdách, čo už ukazuje množstvo potenciálnych víťazov v kategórii.Smith skončil na čele s pole position pre predfinále pred Dinesenom a Blumom.

Nedeľa bola zmenou prostredia, ešte viac pre juniorov, skvelý návrat od Slatera tvoril 8 pozícií v prefinále, aby sa dostal na vrchol, pred Powellom a Blumom Očakávalo sa, že finále bude svedkom veľkých bitiek medzi predným štartujúcim Powellom a Slater, ale juniorský majster sveta Freddie Slater sa rýchlo ujal vedenia a už sa nepozrel späť, zatiaľ čo Keeble a Smith urobili skok a uzavreli top 3 porážajúceho Powella, ktorý nebol schopný bojovať o pódiové umiestnenie.

OK SENIOR

Od Andrea Kimiho Antonelliho (KR Motorsport) sa jednoznačne očakávalo, že bude jedným z najlepších súťažiacich a nesklamal!Bol prvým, kto dal svoje meno na vrchol zoznamu pred Luigim Colucciom (Kosmic Racing Team) a Tymoteuszom Kucharczykom (BirelArt Racing), ale o pole position ho rýchlo porazil Arvid Lindblad (KR Motorsport), najrýchlejší v druhej skupine.Nikola Tsolov (DPK Racing) sa zaradil medzi Antonelliho a Coluccia na štvrtom mieste a Rafaela Camaru (KR Motorsport) tesne za piatym.Arvid Lindblad takmer nezastaviteľne vyhrával všetky rozjazdy okrem jednej, kde skončil druhý. Za ním sa umiestnil podobne silný Andrea Kimi Antonelli s tretím miestom, kým Rafael Camara sa na konci kvalifikačných rozjazdov umiestnil na treťom mieste hneď za nimi.

V nedeľňajšom predfinále sa mierne zmenilo poradie, na prvom mieste sa umiestnil Antonelli, no Joe Turney (Tony Kart) urobil dobrý skok na druhé miesto a Rafael Camara dokončil top-3, pričom zatiaľ dominantný Lindblad klesol na štvrté miesto. začiatok finále.O záverečných pretekoch sa rozhodlo rýchlo, len čo Rafael Camara využil rýchlosť, ktorú predvádzal celý víkend, dostal sa do vedenia a predčasne ušiel.

ÚRAZOK ROZHOVOR JAMES GEIDEL

James Geidel, prezident RGMMC, hodnotí nadchádzajúcu sezónu mimoriadne pozitívne, najmä rastúci záujem mnohých tímov a jazdcov o návrat na pretekársku dráhu.„Teší ma, ako sa rok začal, je to pozitívny začiatok pre motokáry vo všeobecnosti a tešíme sa na vzrušujúcu sériu, pričom stále pracujeme na zlepšovaní.„Šampióni“ predstavujú ďalší stredný krok na preklenutie medzery, ktorá existuje, najmä pre tímy pochádzajúce zo série monomake.Je to veľmi odlišné! Champions of the Future sa časom musia stať samostatným šampionátom, ale zatiaľ je to určite vnímané ako prípravná pôda na podujatia FIA.“

ZBLÍZKA... FREDDIE SLATER

Úradujúcemu majstrovi sveta Freddiemu Slaterovi z OK Junior sa podarilo vyhrať prvé preteky šampiónov budúcnosti spomedzi 90 prihlásených jazdcov, najlepšie na medzinárodnej úrovni, a to vďaka oddanosti, ktorú mal pri príprave po fyzickej aj psychickej stránke a predovšetkým , vďaka tvrdej profesionálnej práci jeho tímu.

1) Po kvalifikácii bol váš najlepší čas 54,212, čo bolo rýchlejšie ako kvalifikácia;čo sa stalo?

Kvôli krátkej kvalifikačnej jazde som nemal šancu ukázať svoju skutočnú rýchlosť a na rôznych miestach sme narazili na premávku.

2) V predfinále ste štartovali z deviatej pozície a už po deviatich kolách ste sa dostali do vedenia;ako si to urobil?

Mal som skvelý štart zvnútra a vedel som, že v pretekoch musím rýchlo napredovať, kým sa preteky rozbehnú.Našťastie sme mali tempo na zotavenie.

3) Vo finále ste boli vo vedení všetkých 18 kôl s veľkým odhodlaním, úžasné víťazstvo.Čomu vďačíte za skvelý štart do súťažnej sezóny?

Na začiatku tejto sezóny sme tvrdo pracovali na fyzickom a mentálnom tréningu.Spolu s tvrdou prácou tímu dosahuje kombinácia najlepšie výsledky.

4) Máte stratégiu, ktorú použijete na nadchádzajúce podujatia Champions of the Future v roku 2021, aby ste získali tento ambiciózny titul?

Ako sa stávam zrelším jazdcom, viem, že konzistencia je kľúčová.

Je dôležité jazdiť každé kolo rovnako.Snažím sa pretekať rýchlo a s minimálnym rizikom, aby som si zaistil víťazstvá.

Skupina OK Senior vo formácii na štart s Andreou Kimi Antonellim (233) v pole position po boku Arvida Lindblanda (232), Rafaela Camaru (228), Luigiho Coluccia (211) a Josepha Turneyho (247)

na pretekoch, nikdy sa nepozerajte späť, až kým nezavesíte šachovnicovú vlajku.Za ním sa odohral dlhý súboj medzi brániacim sa Turneym a jeho tímovým kolegom Tuukkom Taponenom (Tony Kart), ktorý sa skvele vrátil a dokázal predbehnúť v záverečných fázach a obsadil druhé miesto.Dvaja tímoví kolegovia z KR, ktorí dovtedy dominovali, Antonelli a Lindblad, klesli o niekoľko miest späť a skončili štvrtí a piati.

CENY A OCENENIA

Trofeje v každej triede pre prvých 3 finišujúcich jazdcov vo finále v každej disciplíne.

VODIČ ROKA

Ocenenie Jazdec roka bude udelené 3 najlepším jazdcom v každej triede, ktorí súťažili na podujatiach Champions of the Future v roku 2021. Spočítajú sa 3 predfinále a 3 finále.Vodič s najväčším počtom bodov bude ocenený ako jazdec roka.